6 Mart 2012

AVRUPA’da bir buzdagi: Turkiye’de GYO sektoru

Share

Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen ve en prestijli uluslararası gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM, Türk firmalarının yüksek katılımı ile dün kapılarını açtı.

Türkiye’den 11 firmanın katıldığı ve stand büyüklüğünün 500 metrekareye ulaştığı fuarın ilk günü Türk oturumu ile açıldı. ‘Avrupa’da bir buzdağı: Türkiye’de GYO sektörü’ başlıklı oturumda katılımcılara Türkiye’deki gayrimenkul potansiyeli ve Türkiye’nin en büyük GYO’su Emlak Konut GYO’nun modeli anlatıldı. Oturumda konuşan ULI Türkiye Başkanı ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur, Türkiye’nin kentsel dönüşüm potansiyelinin yabancı devlet fonlarının ilgisini çektiğini ve kurumsal yapıya sahip Türk firmalarına tekliflerin götürüldüğünü söyledi.

AVRUPA’da bir buzdağı: Türkiye’de GYO sektörü’ oturumuna Rönesans Gayrimenkul Yatırım CEO’su Cenk Arson, Reidin Avrupa Operasyonları Başkanı Mete Varas ve PwC Türkiye Başkan Yardımcısı Engin Çubukçu ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur katıldı. Rönesans Gayrimenkul Yatırım CEO’su Cenk Arson, İstanbul’daki 9 milyon metrekare ofis alanının Varşova’dan bile az olduğunu, ofis stoğunun nüfusa göre çok düşük olmasının nedeninin de rezidans alanlarının ofise çevrilebilmesi olduğunu kaydetti. Türkiye’de alışveriş merkezi yatırımları potansiyelinin de hala bulunduğunu ifade eden Arson, yatırım konusunda Avrupa’da ikinci konumda bulunduğunu kaydetti

Print Friendly, PDF & Email