1 Ağustos 2013

ERA Türkiye ve REIDIN Türkiye’den Stratejik İşbirliği

Share

ERA Türkiye Gayrimenkul Sektöründe Kalite Çıtasını Yükseltti

Türkiye gayrimenkul danışmanlığı pazarında ‘Değişim Başlıyor’ sloganı ile yola çıkan dünya devi ERA, gelismekte olan ülkelerin gayrimenkul sektörleri ile ilgili derinlikli ve analitik bilgiler sunan REIDIN – Geyrimenkul Bilgi Sirketi ile işbirliği gerçekleştirdi. Gayrimenkul sektöründe hizmet ve kalite çizgisini yukarı taşıyan çalışmalara imza atan ERA ve REIDIN’in gerçekleştirdiği bu işbirliği sayesinde, ERA Türkiye tüm bayilerine REIDIN’in hazırladığı online piyasa analizi raporlarina ve detayli veri tabanına erişim imkanı sağlayacak.

ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu: “İş ortaklarımızın sektörel bilgiye ulaşmasını kolaylaştırıyoruz”
Sektörün en önemli sorunları arasında itibar ve güven sorununu gösteren ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, yapılanmalarını şeffaflığı, güveni ve kaliteyi yükseltmek üzerine kurguladıklarını söyledi. Gayrimenkul sektörüne hak ettiği güveni kazandıracak adımlar attıklarını belirten Ekşioğlu, “Tüm bunları yaparken aynı zamanda iş ortaklarımıza kazandırmayı hedefliyoruz. Sektörün ihtiyacı olan nitelikli bayi ve danışmanların sayısını artırırken nitelikli bir kazanım sağlamayı amaçlıyoruz. ERA Türkiye’nin tüm iş ortaklarının sektörel bilgi ve analizlere ulaşmalarını sağlamak için REIDIN ile çok önemli bir işbirliği gerçekleştirdik. Bayilerimiz bu sayede piyasanın nabzını tutarak strateji geliştirebilecekler” dedi.

REIDIN CEO’su Ahmet Kayhan: “İşbirliğimiz sektördeki hizmet kalitesini yükseltecek”
REIDIN CEO’su Ahmet Kayhan, Türkiye’de son dönemde oldukça yol alınmasına rağmen gayrimenkul sektöründe şeffaflığı ve güveni arttıracak çalışmalara ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Kayhan, “Sektörün bilgiye dayalı kararların alındığı, ölçülebilir ve karşılaştırılabilir olması sadece kurumsal yatırımcılar için değil bireysel yatırımcılar, geliştiriciler ve düzenleyici kurumlar için de gerekli. ERA Türkiye ile yaptığımız bu işbirliği ile sektörde hizmet kalitesinin yükseleceğini, tarafsız, güvenilir ve bilimsel rapor ve bilgilendirmenin öneminin hem alıcı, hem de satıcılara daha kolay şekilde ulaştırılacağını düşünüyoruz” dedi.

REIDIN Turkiye bilgi servislerini kullanan şirketler, emlak arz/talep ve fiyat verileri uzerinde detayli analizler yaparken, piyasaları neredeyse anlık olarak takip edebiliyorlar. Bu sayede kısa, orta ve uzun dönem stratejiler geliştiren ve piyasa ile ilgili tahminler yapma imkanına kavuşan şirketler, rekabet unsurlarını saptayabiliyor, maliyetlerini düşürebiliyor ve satışlarını arttırma olanağı buluyor. REIDIN, Türkiye’de 5 seneyi aşan bir zaman dilimi için, milyonlarca konutu kapsayacak sekilde 500’un uzerinde mahalle ve 2000’nin uzerinde proje icin, konut fiyat endeksleri, ofis kira endeksleri, getiriler, amortisman süreleri, satın alma ve kiralama gücü endeksleri gibi aylık toplamda 5400’den fazla veri üretiyor. REIDIN’in ayni zamanda GYODER, ULI ve BORSA ISTANBUL gibi kurumlarla da emlak sektorune bilgi ve fayda saglama amacli stratejik ortakliklari bulunuyor. REIDIN, Bolgedeki Musterilerine Istanbul ve Dubai ofisleri uzerinden hizmet veriyor.

Print Friendly, PDF & Email