20 Eylül 2012

Evimi kiraya versem, kac yilda kendini amorti eder?

Share

Evinizi veya yatırım için aldığınız konutu kiraya verseniz, ne kadar sürede kendini amorti eder? REIDIN.com’un hesapladığı  “Konut Amortisman Süreleri” verileri, bu soruya semt semt, şehir şehir cevap veriyor.

İkamet etmek için veya yatırım amaçlı konut satın almak isteyen herkes, uzun vadeli düşünür: “İleride de değerli olacak mı? Mantıklı bir yatırım mı yapıyorum?” Şüphesiz bir evin değerini pek çok şekilde ölçebiliriz. Ancak “Amortisman Süresi” (yani Yatırım Geri Dönüş Süresi) verileri size çok somut göstergeler sağlar.

Amortisman Süresi, basitçe ifade edecek olursak, evinizin kiraya verilmesi durumunda kaç yıl içinde kendini amorti edeceğini gösterir. REIDIN.com bu rakamları 2007 yılından beri izlemekte ve tespit etmektedir.

İstanbul: Kendini en hızlı amorti eden semtler

Buna göre, İstanbul’da yatırım yapmaya en elverişli, kendini en kısa sürede amorti eden ilk 10 semtin şu şekilde sıralandığı görülmektedir:

(Listenin tamamı için REIDIN.com adresini ziyaret ediniz)

Şehir bazında amortisman süreleri: Lider Antalya 

Türkiye geneline baktığımızda ise, büyük şehirler içinde konut yatırımı geri dönüşüm süreleri şu şekilde seyretmekte:

Daha detaylı bilgi edinmek için REIDIN.com‘u ziyaret edin.

REIDIN.com Hakkında
REIDIN, Türkiye’de ve diğer birçok gelişmekte olan ülkede gayrimenkul sektörü ile ilgili derinlikli ve analitik bilgiler sunan online bir şirkettir. REIDIN.com Gayrimenkul Bilgi Servisi’nde fiyatlar ve endeksler; şirket, proje ve bina bilgileri; gelişmiş coğrafi bilgi sistemi araçları; arz-talep verisi; pazar trend analizi; araştırma raporları; yerel, ülke ve internet medyası dahil tüm sektör haberleri; makroekonomik veriler dahil birçok veri seti bulunmaktadır.

İletişim:
İstanbul Ofisi:
+90 212 347 59 60(pbx)
Web: www.REIDIN.com
Mail: info@reidin.com

Print Friendly, PDF & Email