14 Kasım 2017

Güniz Çelen 2017 Landauer / White Ödülünü Aldı

Share

(Chicago) – 24 Ekim, 2017 – Sadece davetle üye kabul eden ve 1,100 üyesi olan uluslararası meslek örgütü The Counselors of Real Estate (CRE)  tarafından verilen en prestijli ödül olan 2017 James D. Landauer/John R. White ödülüne, Çelen Kurumsal GM Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  Güniz Çelen layık görülmüştür. Ödül; CRE’nin Kanada, Montreal’deki yıllık konvansiyonunda Güniz Çelen’in gayrimenkul sektöründe öne çıkan liderliği ve çok geniş alanda etki bırakan toplumsal sorumluluk geçmişi için verilmiştir. Bu yılki ödülün özel önemi ilk defa ABD vatandaşı olmayan birine verilmiş olmasıdır.

Bu ödül ile; The Counselors of Real Estate’in – dürüstlük, güvenilirlik, yetkinlik, hizmet – ideallerini ileriye taşıyan ve emsal liderler tarafından topluma – ki Güniz Çelen’in durumunda – dünyaya – yüksek düzeyde katkısı olan gayrimenkul uzmanı onurlandırılmaktadır.

2017 CRE Başkanı Scott Muldavin ödülü verirken Güniz Çelen’in gerek geliştirici, gerekse danışman olarak etkileyici iş başarısı ve Türkiye’de gayrimenkul değerleme  konusundaki öncülüğünden bahsetmiştir. Global gayrimenkul endüstrisinde öncü ve değişim elçisi olmak yanısıra, Güniz Çelen eğitim yoluyla gençlerin hayatını iyileştirmeye kendini adamıştır.

Değerleme konusuna kendini vakfederek mesleğin yerleştirilmesi, yaygınlaştırılması ve kredibilitesinin arttırılması için kamu kurumlarına destek vermis ve bu alanda Türkiye’de ilk imza yetkisini (MAI) almıştır, Çelen, Değerleme Uzmanları Derneğini kurmuş ve altı yıllık Başkanlığı süresince değerleme uzmanlığının öne çıkan bir meslek olmasına katkıda bulunmuştur. PWC ortaklarından Ersun Bayraktaroğlu’nun deyişi ile “Türkiye’de modern gayrimenkul sektörünün temellerini atmıştır”

Güniz Çelen aynı zamanda Türkiye’de anne ve/veya babasını kaybetmiş 17,000 öğrenci potansiyelinin ancak 1,000 inin eğitim ihtiyacına karşılayabilen Darüşşafaka Cemiyetinin destekçisi olarak varlık yönetimi ve okulun kapasitesinin attırılmasına yönelik kampus geliştirme çalışmalarına Yönetim Kurulu Üyesi sıfatıyla öncülük etmektedir. Ayrıca üniversite öğrencilerine burs temini konusunda üstün çaba göstermektedir.

Mimarlık alanında lisans B. Arch.ve yüksek lisans M. Arch., Finans MBA derecelerinin üstüne proje yönetim ve değerleme eğitimini tamamlayan Güniz Çelen 2002 yılında Counselor of Real Estate (CRE) ünvanını almıştır.1995 de kendi şirketini kurmadan önce proje mühendisi olarak başladığı profesyonel çalışma hayatını KİSKA Holding’de Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ünvanı ile kapatmış, 1995 yılında kendi şirketini kurmuştur.

Güniz Çelen, olağanüstü “enerjisi, bağımsızlığı, açık sözlülüğü, ve ömür boyu kendi değerleri doğrultusunda taviz vermeden ilerleme ve gerektiğinde mücadele etme” özellikleri ile anılmaktadır. Çelen ödülü alırken hem şahsi, hem de isle ilgili başarılarında feyiz aldığı annesi Nadide Feriha Hanımın “İnsan hayal ettiği sürece yaşar”sözlerini anmıştır.

CRE Landauer/White ödülü 1986 da James Landauer’ı The Counselors of Real Estate’i kurmaktaki gayretleri ve 1997 de ise John Robert White’ı mesleğe katkıları dolayısıyla anmak için oluşturulmuş bir ödüldür.  Sadece gayrimenkul veya sadece toplumsal konulardaki başarılar bu ödülü almaya yeterli değildir. Ödülü alan kişinin her iki alanda çok önemli başarıları ve katkıları olmalıdır. Geçmişten günümüze gayrimenkul sektörüne, mesleğe ve topluma yüksek katkıda bulunmuş çok önemli isimler bu ödülü almıştır.

1953’te kurulmuş olan The Counselors of Real Estate karmaşık gayrimenkul konularında uzman ve tarafsız danışmanlık veren kamu ve akademik liderlerin de arasında bulunduğu seçkin gayrimenkul, finans, hukuk ve mali grup üst düzey yöneticilerinden oluşan yüksek profile sahip uluslararası profesyonel liderler topluluğudur. Üyelik sadece davet sistemine dayalı çok seçici bir sürecin sonunda gerçekleşir. Organizasyonun CRE (Counselor of Real Estate) yetkinlik ünvanı gayrimenkul danışmanlığının pek çok alanında üstün problem çözme kabiliyetlerini tanımlamak adına üyelerine verilmiştir. Dünyada sadece 1,100 kişi bu ünvanı taşımaktadır.

Daha fazla bilgi için başvuru adresi: The Counselors of Real Estate, 430 N. Michigan Avenue, Chicago, IL 60611; +1 312/329.8427; http://www.cre.org.

Print Friendly, PDF & Email