28 Mayıs 2019

IRAQ BUILD Fuarı, 11-14 Haziran tarihleri arasında Irak’ ın başkenti Bağdat’ta kapılarını açıyor

Share

Irak Devleti ile yapılan özel anlaşma çerçevesinde 2019 yılında düzenlenecek olan tek Uluslararası  Yapı ve İnşaat ve Altyapı Fuarı, IRAQ BUILD’ in milli katılım organizatörlüğü Expotim tarafından yapılacak.

IRAQ BUILD Fuarının önemini daha da arttıran en önemli gelişmelerden biri de Irak Ulusal Yatırım Komisyonu’ nun, Irak Ulusal Yeniden Yapılanma Konferansında 100 milyar dolara mâl olması beklenen 157 adet projenin listesini yayınlaması oldu. Açıklanan listede; Havalimanı, Metro, Okul, Üniversite, Hastane, Konut, AVM, Tren yolu, Otoyol gibi projeler yer alıyor.

Çağatay ERŞAHİN:  Türk şirketleri Irak’ı yeniden inşa ediyor

Irak’taki inşaat projelerinin büyük kısmının Türk şirketleri tarafından gerçekleştirildiğini belirten IRAQ BUILD fuarının milli katılım organizatörü Expotim’in Satış Direktörü Çağatay ERŞAHİN, “Şu anda Irak’ta, faal durumda 300 Türk inşaat firması bulunuyor ve Irak’taki inşaat işlerinin büyük kısmı Türk şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir. 22 milyar dolar değerinde 900’e yakın konut, askeri tesis, yol, köprü, baraj, metro gibi altyapı ihtiyaçlarından kaynaklanan bu projelere ek olarak, okul, hastane, üniversite, AVM gibi sosyal tesisler de dahildir.

Irak’ın ileriye yönelik yatırım ve yeniden yapılanma hedefleri, tüm sektörler için önemli ticaret fırsatları sunmaya devam ediyor. Petrol gelirlerini altyapı yatırımlarına ve ithalata yönlendiren Irak, kısa ve uzun vadede Türkiye için gözde bir pazar niteliği taşıyor. Bu fırsatları yerinde yakalamak isteyen tüm firmalarımızı IraqBuild Fuarımıza davet ediyoruz” dedi.

Fuar Katılım Formu;

http://www.expotim.com/Home/IraqBuild#

Print Friendly, PDF & Email