26 Mart 2019

IREXPO Fuarı

Share

Atılım Fuarcılık ve Elan Expo iş ortaklığı ile düzenlenen IREXPO Fuarı, 25-27 Nisan tarihleri arasında IRAK/ Bağdat’ta düzenlenecektir.

Türkiye’de yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli 1 milyon dolardan 250 bin dolara çekildiğinden, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum son 5 yılda yabancıya 12 milyar dolarlık satış yapıldığını belirterek, “Bu düzenlemeyle birlikte yabancıya satış atağa kalkacaktır. Son 5 yılda yapılan satışın önümüzdeki 1 yılda yapılacaktır” dedi. Bakan Kurum, 2019’da 10 milyar dolarlık satış yapılabileceğini ifade etti.

Yeni düzenlemelerle beraber TÜİK rakamlarına göre, Türkiye’de son beş yılda yabancılara yapılan konut satışlarında %82,5 artış kaydedildiği görülmektedir. Satış oranlarında Iraklılar, %17’lik payla birinci sırada yer almaktadır.

Atılım Fuarcılık, yeni pazarlar sunmak için hem dijital hem de geleneksel pazarlama ve tanıtım ağını genişletmeye devam ederek, IREXPO fuarı ile 2019 yılında önemli iş bağlantılarına ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır.

25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Bağdat’ta gerçekleşecek olan fuar, yeni pazarlarda projelerini tanıtmak ve satmak isteyenler için etkin bir ticaret platformu olarak hizmet vermeye devam edecektir.

http://iraqrealestateexpo.com/

 

Print Friendly, PDF & Email