23 Aralık 2014

“Realestatenews.com.tr” Ekonomiye 1 Milyar Dolar Katkı Sağlamayı Hedefliyor

Share

Türkiye’nin yabancı yatırımcı odaklı ilk  gayrimenkul platformu olan ‘’realestatenews.com.tr’’ sektörün önde gelen firmalarının ve proje destekçilerinin de katılımıyla Çırağan Sarayı’nda basına tanıtılarak yayın hayatına başladı.

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın, TEB Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aşçıoğlu, Reidin Avrupa İş Geliştirme Müdürü Mete Varas, Google Dijital Pazarlama ve Strateji Uzmanı Özgür Deniz Aydın, Timur Gayrimenkul-NEF Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik ve Artaş İnşaat-AVRUPA KONUTLARI İcra Kurulu Üyesi Gökhan Çetinsaya’nın konuşmacı olarak katıldığı basın toplantısında gayrimenkul sektöründen çok sayıda isim bir araya geldi.

“realestatenews.com.tr”nin kurucu ortaklarından Ahmet Kasım Değerli, Kadir Kalfa, Cem Has ve Emre Ulutürk; ““Oluşturduğumuz platform ile Türkiye’nin marka değerini artırmaya ve Türkiye’nin yüksek yatırım potansiyelini tanıtmayı amaçlıyoruz. “realestatenews.com.tr”yi Türkiye’nin önde gelen firmalarının destekleriyle hayata geçirdik. Bu platforma destek olan onlarca kurumun katkısıyla birlikte 2015 yılı sonuna kadar ülke ekonomisine 1 milyar dolarlık katkı sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’den gayrimenkul almak isteyen yabancı yatırımcıların İngilizce kaynak eksikliğine çözüm olarak kurduğumuz realestatenews.com.tr ile tüm sorulara yanıt vereceğiz. Bu yönümüzle de aylık 1 milyon tekil ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda Türkiye ile yabancı yatırımcı arasında da köprü vazifesi göreceğiz.” dedi.

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın; “İnşaat sektörü, ülke ekonomisi açısından büyük önem arz eden lokomotif bir sektör. Bu anlamda inşaat sektörünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen her proje bizleri heyecanlandırıyor. Realestatenews.com.tr platformu da bu anlamda bizim de destek verdiğimiz son derece başarılı bir proje. Yabancı yatırımcıların ülkemizde yapacağı yatırımlarda büyük bir kılavuz olacak bu projenin hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Online pazarlamanın önemine değinen Artaş İnşaat İcra Kurulu Üyesi Gökhan Çetinsaya, “realestatenews” platformunun da yabancı yatırımcılar açısından büyük önem taşıdığını dile getirdi.

İnşaat sektöründen bir çok önemli aktörün katıldığı basın toplantısında söz alan NEF Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Tayfun; Bu tür platformlar inşaat sektörü açısından büyük önem taşıyor. NEF, online mecrayı yoğun kullanan, Facebook’tan dahi satış yapan bir markadır. Biz de NEF olarak “realestatenews.com.tr”ye destek oluyoruz. Sektörün tüm markalarını da bu platforma destek olmaya davet ediyorum.” dedi.

TEB Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aşçıoğlu; Borsa İstanbul’un %62’sinin yabancı yatırımcı portföylü olmasına rağmen inşaat sektörünün ciro anlamında daha büyük önem arz ettiğini ve daha büyük yatırım çekeceğini dile getirdi. Bu tür platformların doğru bilgi vermesiyle birlikte yabancı yatırımcıların ilgisi daha da artacaktır.” şeklinde konuştu.

Reidin Avrupa İş Geliştirme Müdürü Mete Varas; “İçerik paylaşımı yaptığımız realestatenews.com.tr’nin yabancı yatırımcıya doğru bilgi aktarımında öncü olacağını belirtirken, bu platformun uzun yıllar yaşaması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin marka değerini gayrimenkulün seçkin projeleri ile arttırma gayesi ile yola çıkan ‘’realestatenews.com.tr’’ bu bağlamda sağlayacağı hizmetler ile 2015 yılı sonuna kadar ülke ekonomisine 1 milyar dolar katkı sağlamayı hedefliyor.

İngilizce yayın yapan platformda ülke ekonomisi ve gayrimenkul sektöründen haberler yer alıyor. Bunun yanı sıra Türkiye’den mülk edinmeyi düşünen yabancılara vergi kanunları ve ülkemizin hukuk düzenine dair bilgiler veriliyor. Call center, forum sayfaları vb. gibi iletişim seçenekleri ile yabancı yatırımcıya birebir çözüm odaklı yaklaşım sağlanıyor. Google Adwords kullanımı ve Reidin ile içerik işbirliği olan, İstanbul Ticaret Odası’nın desteklediği projenin; Nef ile de bir yıllık vitrin sponsorluğu anlaşması bulunuyor. ‘’realestatenews.com.tr’’ yabancı yatırımcıları ücretsiz bir şekilde ülkemizde misafir ederek, danışmanlık hizmeti verip, tanıtımını yaptığı İstanbul’un önde gelen projelerini profesyonel ekip eşliğinde gezdiriyor. Ayrıca uluslararası gayrimenkul fuarlarında sektörün seçkin 20 projesinin tanıtımının yer aldığı kataloglar ile katılımcı olarak faaliyet gösteriyor. İlerleyen dönemde yurtdışında kuracağı irtibat ofisleri ile de yurtdışı yatırımcılarına hizmet verecek olan realestatenews.com.tr , bu sayede sektöre yabancı satış desteği vermeyi amaçlıyor.

Türkiye gayrimenkul piyasasını dünya sahnesine çıkaran bu platform ile birlikte sektörün yabancıya satış ile ilgili yaşadığı birçok problemin de çözüleceği öngörülüyor. Özellikle yabancı dilde kaynak eksiğini ve haksız rekabeti gideren bu girişimin, sektörün önemli yapı taşlarından biri olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Print Friendly, PDF & Email