11 Ocak 2015

REIDIN Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ve REIDIN Gayrimenkul Fiyat Beklenti Endeksi 2014 4’üncü Çeyrek Dönem Sonuçları

Share
REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi Sonuçları


Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi Sonuçları: Genel Sonuç

Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi genel değerlendirme sonuçları aşağıda sunulmuştur:

REIDIN tarafından hesaplanan Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi değeri, 2014 yılı 4’üncü çeyrek döneminde 98.2 (Kısmen Stabil) olarak ölçülmüştür.

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi Sonuçları

Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi Sonuçları: Genel Değerlendirme

Türkiye gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeksi genel değerlendirme sonuçları aşağıda sunulmuştur:

REIDIN tarafından hesaplanan Türkiye gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeksi değeri, 2014 yılı 4’üncü çeyrek döneminde 114.9 olarak ölçülmüştür. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde kısmi bir fiyat artışı beklenmektedir.

Metodoloji

    REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ve REIDIN Türkiye Gayrimenkul Fiyat Beklenti Endeksi REIDIN Veri ve Araştırma Ekibi tarafından koordine edilmektedir.

Bu çalışma ile ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektöründe rol alan sektör profesyonellerinin, Türkiye’deki gayrimenkul sektörüne olan güvenini ölçmek ve gayrimenkul fiyatları ile beklentilerini tespit etmek amaçlanmaktadır.

Çeyrek dönemlik olarak oluşturulan anketler, yaklaşık 10.000 kişiden oluşan Türkiye’de  gayrimenkul sektöründe rol alan oyuncuları kapsayan bir örneklem grubuna uygulanmaktadır. Bu vesile ile görüşlerini bildiren herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Bu konu ile ilgili bir sonraki rapor yayımlanma tarihi 06 Nisan 2015’dir.

YASAL UYARI
Bu raporda yer alan değerler, ifadeler ve görseller REIDIN tarafından özenli araştırmalar ve çalışmalar sonucunda elde edilmiş olup verilerin doğruluğu garanti edilmemektedir. Raporun içerdiği veriler referans alınarak yapılacak olan yatırım, anlaşma ya da tavsiyelerin sorumluluğu kişi ya da kurumların kendilerine aittir. Raporun tümü veya bir bölümü REIDIN‘in yazılı izni alınmadan hiçbir şekilde yayınlanamaz, çoğaltılamaz, kullanılamaz ya da referans olarak gösterilemez. REIDIN’in yazılı izni alınmadan hiçbir kontrata, anlaşmaya veya diğer dokümanlara temel olacak şekilde kullanılamaz.

Raporun tamamını indirmek için tıklayınız

Print Friendly, PDF & Email