15 August 2013

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2013 İkinci Çeyrek Sonuçlarına göre İstanbul Ofis Kiraları artış gösterdi

Share

2013 Yılı İkinci Çeyrek verileri incelendiğinde, İstanbul geneli ofis kira değerlerinde üst segmentte %5.75, alt segmentte ise %3.59 artış olduğu görülmektedir.

Kira değerlerindeki oranlar, inşaat aşamasında olan nitelikli projelerin ofis stokuna katılmasının etkisiyle artarken, özellikle üst segmentte yüksek kira talep eden ofis projelerinde kiralanabilir boş alanların arzı bu artışta etkili olmuştur. Önümüzdeki süreçte kısa ve orta vadede inşaat aşamasında bulunan yeni projelerin de stoka dahil olmasıyla birlikte kira değerlerinde, özellikle nitelikli projelerin yoğun olduğu bölgelerde artış yaşanabilir.

Kira deÄŸerlerine    17 yeni bina verisi eklendi.
Doluluk oranlarına     31 yeni bina verisi eklendi.
Ä°ÅŸletme gideri verilerine     22 yeni bina verisi eklendi.


* Kira Değeri: ABD/m² Aylık
** Endeks Başlangıç 2009 1.Ç = 100


* Endeks Başlangıç 2009 1.Ç = 100


* Kira Değeri: ABD/m² Aylık

REIDIN Bina bazında zaman serilerine ve tüm ofis verilerine ulaşmak için REIDIN‘i ziyaret edebilirsiniz

REIDIN Hakkında
REIDIN, Türkiye’de ve diÄŸer birçok geliÅŸmekte olan ülkede gayrimenkul sektörü ile ilgili derinlikli ve analitik bilgiler sunan online bir ÅŸirkettir. REIDIN – Gayrimenkul Bilgi Servisi’nde fiyatlar ve endeksler; ÅŸirket, proje ve bina bilgileri; geliÅŸmiÅŸ coÄŸrafi bilgi sistemi araçları; arz-talep verisi; pazar trend analizi; araÅŸtırma raporları; yerel, ülke ve internet medyası dahil tüm sektör haberleri; makroekonomik veriler dahil birçok veri seti bulunmaktadır.

Ä°letiÅŸim:
Ä°stanbul Ofisi: +90 212 347 59 60(pbx)
Web: www.REIDIN.com
Mail: info@reidin.com

Print Friendly, PDF & Email