29 Ocak 2014

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2013 Dördüncü Çeyrek Sonuçlarına göre İstanbul Ofis Kiraları Mevcut Seviyelerini Korumaya Devam Ediyor

Share

2013 Yılı Dördüncü Çeyrek verileri incelendiğinde, İstanbul geneli ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek döneme göre üst segmentte 0.45% artış, alt segmentte ise 0.44% azalış olduğu görülmektedir.

Esentepe Üst Fiyat Segmenti’nde 43.19 ABD$/m2 kira değeri ile ofis bölgeleri içinde en yüksek kira değerine sahip bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Alt Fiyat Segmenti’nde ise yine Esentepe bölgesi 31.50 ABD$/m2 ile en yüsek kira değerine sahip bölge konumundadır. Toplam 18 ofis bölgesi genelinde en düşük kira değerine ise Üst Fiyat Segmenti’nde 16.29 ABD$/m2 ile Yeşilköy/Havaalanı bölgesinde, Alt Fiyat Segmenti’nde ise 9.52 ABD$/m2 ile Kavacık bölgesinde rastlanmaktadır.

2013 dördüncü çeyrek döneminde inşaatı devam eden ofis binalarının stoka dahil olmasıyla birlikte, bina bazında kira değerleri, doluluk oranları ve işletme giderleri verilerine yenilerini ekleyerek kapsamı daha da genişletmiş bulunuyoruz. Ayrıca, bölge bazlı göstergelere, Ataşehir, Bahçelievler, Beykoz ve Maltepe ilçe geneli kira değerleri eklenmiştir.

Kira değerlerine    27 yeni bina verisi eklendi.
Doluluk oranlarına     30 yeni bina verisi eklendi.
İşletme gideri verilerine     15 yeni bina verisi eklendi.REIDIN Bina bazında zaman serilerine ve tüm ofis verilerine ulaşmak için REIDIN‘i ziyaret edebilirsiniz

Print Friendly, PDF & Email