30 Ekim 2013

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2013 Üçüncü Çeyrek Sonuçlarına göre İstanbul Ofis Kiraları Azaldı

Share

2013 Yılı Üçüncü Çeyrek verileri incelendiğinde, İstanbul geneli ofis kira değerlerinde üst segmentte -1.37%, alt segmentte ise -2.46% azalış olduğu görülmektedir.

Esentepe Üst Fiyat Segmenti’nde 41.05 ABD$/m2 kira değeri ile ofis bölgeleri içinde en yüksek kira değerine sahip bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Alt Fiyat Segmenti’nde ise yine Esentepe bölgesi 31.20 ABD$/m2 ile en yüsek kira değerine sahip bölge konumundadır. Toplam 14 ofis bölgesi genelinde en düşük kira değerine ise Üst Fiyat Segmenti’nde 17.97 ABD$/m2 ile Yeşilköy/Havaalanı bölgesinde, Alt Fiyat Segmenti’nde ise 9.95 ABD$/m2 ile Kavacık bölgesinde rastlanmaktadır.

2013 üçüncü çeyrek döneminde inşaatı devam eden ofis binalarının stoka dahil olmasıyla birlikte, bina bazında kira değerleri, doluluk oranları ve işletme giderleri verilerine yenilerini ekleyerek kapsamı daha da genişletmiş bulunuyoruz.

Kira değerlerine    9 yeni bina verisi eklendi.
Doluluk oranlarına     14 yeni bina verisi eklendi.
İşletme gideri verilerine     10 yeni bina verisi eklendi.

REIDIN Bina bazında zaman serilerine ve tüm ofis verilerine ulaşmak için REIDIN‘i ziyaret edebilirsiniz

REIDIN Hakkında
REIDIN, Türkiye’de ve diğer birçok gelişmekte olan ülkede gayrimenkul sektörü ile ilgili derinlikli ve analitik bilgiler sunan online bir şirkettir. REIDIN – Gayrimenkul Bilgi Servisi’nde fiyatlar ve endeksler; şirket, proje ve bina bilgileri; gelişmiş coğrafi bilgi sistemi araçları; arz-talep verisi; pazar trend analizi; araştırma raporları; yerel, ülke ve internet medyası dahil tüm sektör haberleri; makroekonomik veriler dahil birçok veri seti bulunmaktadır.

İletişim:
İstanbul Ofisi:
+90 212 347 59 60(pbx)
Web: www.REIDIN.com
Mail: info@reidin.com

Print Friendly, PDF & Email