19 Haziran 2012

“REIDIN Proje Gelistirici Fiyatlari Karsilastirma Servisi ProjectPriceCheck” Yayinda!

Share

20 Haziran 2012, İstanbul: REIDIN, üyelerinin uzun zamandan beri beklediği ve test ederek taleplerini ilettiği markalı projelerin fiyatlarını derinlemesine karşılaştırabilecekleri ProjectPriceCheck Proje Geliştirici Fiyatları Karşılaştırma Servisi’ni devreye aldı. Geliştiriciler, değerleme şirketleri, yatırımcılar, danışmanlar, finansal kurumlar, emlak aracıları ve düzenleyici kurumlar gibi gayrimenkul sektörünün tüm paydaşlarının doğru kararlar almasına yardımcı olmak amacıyla hizmet veren REIDIN bu servis ile piyasanın daha ölçülebilir, erişelebilir olmasına aynı zamanda etkin ve düşük maliyet ile çalışmasına da katkı sağlayacaktır.

REIDIN ProjectPriceCheck ile kullanıcılar proje lansmanından itibaren, proje satışları tamamlanana kadar olan süreçte geliştirici adı, proje adı, bölge, tip ve tarih bazında liste fiyatlarını takip etmekte, karşılaştırmalı analizler yapıbilmekte, grafik olarak görebilmektedir. Serviste Istanbul ve Türkiye’de Markalı Konutların ilk örneğini gördüğümüz 1999 yılından itibaren 2007-2012 yılları ağırlıklı olmak üzere çeyreklik dönemlerde, an itibariyle 1215 proje için 17.500 satır fiyat verisi bulunuyor.

Sunulan hesaplama araçları ile proje fiyatlarının kendi içinde değişimleri dışında;
 
•    Geliştiriciler arasında fiyat karşılaştırma,
•    Daire tipleri bazında fiyat karşılaştırması,
•    Projeler fiyat karşılaştırması,
•    Bölgesel bazda fiyat karşılaştırma,
•    Bölgesel fiyat değişimleri analizleri yapılabiliyor.

REIDIN Türkiye Veri Müdürü Ozan Demir: “Üyelerimiz REIDIN Gayrimenkul Bilgi Servisimiz üzerinde uzun zamandır her bir projenin ikinci el fiyatlarını takip etmekte, otomatik olarak hesaplanan medyan metrekare fiyatlarını anında görebilmekte. Bir süredir bunun tamamlayıcısı olan geliştirici liste fiyatlarını da eklemek üzere çalışmalarımız devam ediyordu. Bundan böyle üyelerimiz bu iki tamamlayıcı fiyat mekanizmasını kolaylıkla takip edebilecek. Bunu yakında açıklayacağımız Türkiye Proje Konut Arz çalışmamız takip edecek” dedi.  

Print Friendly, PDF & Email