24 Aralık 2013

REIDIN’den Gayrimenkul Sektörünü daha da şeffaflaştıracak Katma Değerli Hizmetler : Gelecek Dönem Projeksiyonları

Share

25 Aralık 2013, İstanbul: Türkiye’de gayrimenkul sektörünün daha şeffaf, ölçülebilir ve sürdürülebilir hale gelmesi için çalışan REIDIN, “REIDIN – KATMA DEĞERLİ HİZMETLER” adı altında yeni çözümler sunmaya başladı.

Bu kapsamda REIDIN Türkiye Endeks ve Araştırma Ekibi Türkiye’de belirli bir lokasyon ve/veya zaman dilimi için Nüfus, Fiyat, Endeks Değerlerinin Kısa ve Orta Vadeli Projeksiyonlarını hesaplayarak isteyen müşterilerine sunuyor. Başta gayrimenkul geliştiricileri, yatırımcılar, belediyeler olmak üzere danışmanlar, finansal kurumlar, yatırım fonları, değerleme şirketleri gibi kurumlar fizibilite çalışmalarında, yatırım sonrası değerleme ve rekabet analizlerinde çokça talep edilen bu çalışmaları kullanabilecekler.

REIDIN  Avrupa İş Geliştirme Müdürü Mete Varas: “REIDIN olarak 2007 yılından beri ürettiğimiz endekslerimiz ve aylık beş bin’in üzerine ulaşan göstergelerimiz sektörün daha şeffaf hale gelmesine katkıda bulunuyor. Zaman serisi olarak ürettiğimiz göstergeler belirli dönemler içinde trendlerin nereden nereye geldiğini, nasıl bir seyir izlediğini bilimsel bir bakış açısı ile gösteriyor. Müşterilerimiz artık bundan sonra ne olacağını da bilmek ve ona göre senaryolarını oluşturmak istiyor. Bugüne kadar ağırlıklı  olarak yurtdışında yerleşik müşterilerimize sunduğumuz projeksiyon çalışmalarını ülkemizde bulunan kurumlara da vermekten mutluluk duyuyoruz. Çok kısa bir süre önce başlamamıza rağmen son dönemde iki müşterimiz için İstanbul’da 2 ilçenin 2018 yılına kadar nüfüs ve 4 ilin konut fiyat endekslerinin 2014’ün ilk altı aylık projeksiyonları gibi heyecan ve ilham veren çalışmalar tamamladık. Bunun artarak devam edeceğini düşünüyoruz.” 

REIDIN Hakkında
2007 yılında Dubai’de kurulan REIDIN, gayrimenkul sektörleri ile ilgili derinlikli ve güncel veri, analiz ve araştırma bilgilerini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren ve sadece gelişmekte olan ülkelere odaklanan dünyanın ilk internet gayrimenkul bilgi şirketidir.

Şirket, 35 gelişmekte olan ülkeyi kapsar şekilde profesyonellere hizmet vermektedir. Müşterileri arasında çoğunlukla Uluslararası Yatırım Fonları, Lokal Bankalar, Finansal Kurumlar, Gayrimenkul Geliştiriciler, Danışmanlar, Kamu Kurumları ve Emlak Şirketleri yer almaktadır.

REIDIN Müşterileri, abone oldukları online servisler üzerinden gayrimenkul sektörlerini detaylı analiz etmekte kullanılan endeksler, arz-talep-fiyat trendleri, günlük ilanlar ve alım-satım işlemleri, şirket, proje ve bina profilleri, haritalar gibi çok çeşitli bilgileri içeren internet bazlı veritabanlarına ulaşabilmektedirler.

REIDIN, 2007 yılından beri Garanti desteği ile REIDIN EmlakEndeks adı altında ikincil piyasa endeksleri ve GYODER ile ortaklaşa Yeni Konut Fiyat Endeksleri yayımlamaktadır. REIDIN Emlak Endeksleri’nin bir kısmına ayrıca Borsa İstanbul veri dağıtım ağı ve Bloomberg terminalleri üzerinden de erişilebilmektedir.

İletişim:
İstanbul Ofisi: +90 212 347 59 60(pbx)
Web:www.REIDIN.com
Mail:info@reidin.com

Print Friendly, PDF & Email